Zawody

Puchar ŚląskaPuchar Śląska
 
27 maja 2010 r. nad zbiorniku Lin w Zabrzu zjechało 15 ekip z całej Polski, aby powalczyć o Puchar Śląska.
 
Puchar Śląska
 

27 maja 2010 r. nad zbiorniku Lin w Zabrzu zjechało 15 ekip z całej Polski, aby powalczyć o Puchar Śląska.

Jeszcze tydzień przed rozpoczęciem zawodów na Śląsku szalała powódź, inne karpiowej imprezy zostały z tego powodu odwołane, jednak na szczęście w tym rejonie woda nie narobiła zbyt wiele szkód i nie było podstaw, aby odwołać imprezę. Przez cały czas trwania zawodów pogoda była bardzo zmienna. Te skoki ciśnienia sprawiły, że duży karp żerował bardzo słabo, przez cały okres zawodów złowiono tylko 6 karpi, które były klasyfikowane. Największy złowiony karp miał niespełna 7 kg i został wyciągnięty przez Wojciecha Jabłońskiego na stanowisku nr 4. Oczywiście karpiowych brań łącznie odnotowano kilkadziesiąt, lecz były to sztuki nieduże, albo spinały się podczas holu, lub na trudniejszym terenie zwyczajnie wchodziły w korzenie i nie można było ich wyholować.

Intensywne opady deszcze sprawiły, że wiele miejsc na brzegu było bagnistych, co utrudniało zawodnikom komfortowe łowienie. Brak intensywnego żerowania karpi i amurów sprawiło jednak, że do końca zawodów nie było wiadomo, kto zwycięży. W ostatnią noc drużyna na stanowisku 15 Krzysztof Bratek i Jacek Janusz złowili drugiego karpia o masie blisko 4 kg i dzięki temu wskoczyli na 1 miejsce, wyprzedzając prowadzących za stanowiska nr 4 Arkadiusza Szultę oraz Wojciecha Jabłońskiego.

Pod względem towarzyskim impreza wypaliła w 100%. Organizatorzy - Śląski Portal Karpiowy już teraz zapraszają na kolejną edycję Pucharu Śląska w 2011 roku.

Wyniki końcowe:
1. Krzysztof Bratek / Jacek Janusz 8,03 kg (2 karpie)
2. Arkadiusz Szulta / Wojciesz Jabłoński 6,49 kg (1karp)
3. Przemysław Subocz / Piotr Kała 5,47 kg (1karp)
4. Maria Gruner / Michał Szwed 3,37 kg (1karp)
5. Marcin Janic / Aleksander Jojko 3,05 kg (1karp)

 

Pogoda
Fazy księżyca
REKLAMA
AK Baits
REKLAMA
Videotronic
Losowy film
Losowa galeria