Zawody

Relacja WDK 3-7.7 2019

W dniach 3-7 lipca na łowisku Nekielka odbyły się Wielkopolskie Dni Karpiowe. W zawodach tych liczyły się trzy największe ryby ( karp, amur ) złowione przez każdy startujący zespół. Po otrzymaniu upominków od organizatorów oraz poczęstunku z grilla i losowaniu stanowisk wszyscy rozjechali się na miejsca. Po ciężkiej, mozolnej pracy przy rozbijaniu obozowiska, sondowaniu i nęceniu miejsc, o godzinie 14.00 sędzia główny zawodów dał znak do rozpoczęcia łowienia. W zawodach uczestniczyły 22 Teamy z całej Polski . Walka jak zawsze trwała do ostatnich chwil. Wygrał zespół Carponline w składzie Karol Majewski, Piotr Janusz i Krzysztof Kozber, którzy to oprócz kilkunastu złowionych ryb, wyholowali trzy karpie powyżej 20kg, w tym największą rybę zawodów, karpia o wadze 27.08kg. Wynik, który uzyskali to 67.33kg. Na drugim miejscu uplasowali się Tomasz Roguszczak z Tomaszem Zielonką 60.70 kg. Na trzecim stopniu podium stanął zespół Expert-Karp w składzie Witold Krysztofiak i Łukasz Dworniczak z wynikiem 59.36 kg. Szczegóły w tabeli klasyfikacji ogólnej.

Podczas trwania zawodów ryby żerowały doskonale. Karpiarze mieli co robić. Ogólnie złowiono grubo ponad 200 sztuk karpi i amurów. Do ogólnej klasyfikacji liczyły się trzy najcięższe ryby każdego zespołu. Startujące ekipy walczyły i tryskały humorem do samego końca imprezy. Podczas tej edycji złowiono 8 ryb o wadze ponad 20 kg oraz siedem ryb powyżej 19kg.

Podczas ceremonii zakończenia zawodów pięć pierwszych zespołów zostało nagrodzonych nagrodami karpiowymi, pucharami i medalami okolicznościowymi. Dodatkowo trzy pierwsze ekipy otrzymały nagrody finansowe. Zwycięzca klasyfikacji Łowca Największej Ryby otrzymał nagrodę karpiową oraz pięciodniową zasiadkę na łowisku Nekielka.

Zwycięscy Wielkopolskich Dni Karpiowych otrzymali również główną nagrodę zawodów czyli darmowy start w Mistrzostwach Polski w Wędkarstwie Karpiowym – Polish Carp Masters 2019…

Zapraszamy na następną edycję WDK w przyszłym roku.