Aktualności

Relacja z Nekielka Cup 2020

W dniach 26-30 sierpnia na łowisku Nekielka odbyła się II tura Grand Prix Nekielka 2020, a mianowicie zawody Nekielka Cup. W zawodach tych liczyło się pięć największych ryb (karp, amur) złowionych przez każdy startujący zespół. Po otrzymaniu upominków od organizatorów oraz poczęstunku z grilla i losowaniu stanowisk wszyscy rozjechali się na miejsca. Po ciężkiej, mozolnej pracy przy rozbijaniu obozowiska, sondowaniu i nęceniu miejsc, o godzinie 14.00 sędzia główny zawodów dał znak do rozpoczęcia łowienia. W zawodach uczestniczyły 22 Teamy z Polski i zagranicy. Walka jak zawsze trwała do ostatnich minut. Wygrał zespół w składzie Ryszard i Marcin Gabryelczyk z wynikiem 92.86 kg. Największą rybę zawodów złowił Marcin Wojtczak, a był nią karp o wadze  26.06 kg. Na drugim miejscu uplasowali się Sławek i Piotr Szyburscy z wynikiem 80.41 kg. Na najniższym stopniu podium stanął zespół  Carponline w składzie Karol Majewski/Piotr Janusz z asystentem Krzysztofem Kozberem, uzyskując wynik 73.17 kg. Sektor A wygrał zespół z Niemiec Keven Baker/Maik Frohlich z wynikiem 73.14 kg, a sektor B Marcin Wojtczak i Bartosz Cieślawski z Teamu Expert-Karp. Należy zaznaczyć, że zespół z Niemiec trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji przegrał zaledwie o 30 gramów. Po zakończeniu łowienia wszystkie startujące ekipy zaproszono na śniadanie z grilla, a następnie rozpoczęła się ceremonia zakończenia zawodów. Trzy pierwsze zespoły zostały uhonorowane nagrodami karpiowymi, pucharami, medalami okolicznościowymi, voucherami oraz nagrodami finansowymi. Zwycięzcy dwóch sektorów otrzymali nagrody przygotowane przez firmy Karp Expert i Profess. Łowca Największej Ryby otrzymał nagrody karpiowe, medal okolicznościowy i puchar. Nagrodzono również upominkami troje dzieci, które przez okres trwania zawodów, towarzyszyły cały czas swoim rodzicom.

W klasyfikacji Grand Prix Nekielka 2020, która składała się z dwóch tur zawodów, Golden Carp i Nekielka Cup, zwyciężył zespół w składzie Ryszard i Marcin Gabryelczyk z wynikiem 168.67 kg., II miejsce zajął Team Expert-Karp w składzie Marcin Wojtczak/Bartosz Cieślawski z wynikiem 145.05 kg, a III miejsce Team z Niemiec Keven Becher/Maik Frohlich z wynikiem 133.27kg. Zwycięzcy otrzymali piękne puchary, medale okolicznościowe jak również darmowy start w Mistrzostwach Polski w Wędkarstwie Karpiowym – Polish Carp Masters 2020 oraz darmowy start w przyszłorocznym cyklu Grand Prix Nekielka 2021, a także komplety sygnalizatorów XRC 4 firmy Videotronic.

Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich sponsorów współpracujących w tym roku przy organizacji GP jak również dla wszystkich startujących Teamów.