Aktualności

Łowisko SzachtySzachty są od lat znanym i ważnym miejscem na przyrodniczej mapie Wielkopolski. Ten piękny teren położony w południowo-zachodniej części Poznania, poza niezwykłymi widokami zachwyca również różnorodnością tutejszej fauny i flory.

Ten unikatowy ekosystem rozwinął się na terenie dawnych kopalni odkrywkowych, które dostarczały glinę do pobliskiej cegielni jeszcze w XX w. Stąd też inna nazwa Szacht – Glinianki.

Dawne glinianki to obecnie stawy, z którymi sympatyzuje wielu Poznaniaków, a część z nich z pewnością ma jeszcze w swej pamięci niezapomniane wędkarskie wspomnienia z życiowymi rekordami dużych okazów ryb!

Szachty to nie tylko same stawy, to także roślinność wokół tych zbiorników, to ścieżki, dróżki i przesmyki „przebijające się” przez gęstwiny drzew, krzewów i trzcin. Wszystko to stanowi ważną częścią lokalnego ekosystemu oraz jest ostoją dla ptactwa i innej drobnej zwierzyny.

Największy akwen to Staw Nowakowskiego, o powierzchni 15ha znajdujący się w centralnej części Glinianek. Staw ten ma nieregularny kształt z maksymalną długością ponad 600m i osiąga szerokość prawie 350m. Jego głębokość jest zróżnicowana od 0,8m do 6,5 m. Woda ta nie należy do łatwych wędkarsko. Nieregularne pofałdowane dno, roślinność podwodna, liczne wysepki trzcinowe, stare pomosty, urozmaicona linia brzegowa i przybrzeżne konary są sprzymierzeńcem czających się tu okazów ryb. Staw jest wyzwaniem dla najbardziej doświadczonych wędkarzy. Brzeg tego zbiornika to trawy, krzewy, drzewa liściaste oraz wysokie trzciny. Wielokrotne zarybienia zwłaszcza karpiem spowodowały że populacja tego gatunku jest spora. Staw ten jest bogaty również w inne gatunki ryb takie jak: amur, leszcz, okoń, lin, szczupak, sum, tołpyga, wzdręga, karaś i płoć

Gospodarz Stawu Nowakowskiego chcąc uatrakcyjnić Państwu obcowanie z tym wyjątkowym miejscem zadbał o jego czystość, bezpieczeństwo oraz komfort wypoczynku:

- straż łowiska mająca całodobową pieczę nad całym obiektem.

- w pełni opłotowany teren by zapewnić jak największą ochronę i bezpieczeństwo dla wszystkich przebywających na naszym obiekcie.

- 30 dużych stanowisk o minimalnej szerokości 4 metrów, profesjonalnie przygotowanych i przystosowanych do zasiadki w minimum 2 osoby. Przy każdym ze stanowisk jest miejsce i możliwość do postawienia namiotu.

- przystań na łódki

- toalety – gdzie można będzie się odświeżyć np. po całonocnej zasiadce

- cztery parkingi, które pomieścić mogą po kilkanaście aut 

- bezproblemowy dojazd do każdego stanowiska autem w celu wyładowania sprzetu

- sklepik wędkarski na terenie łowiska, gdzie zakupić można cały niezbędny asortyment pierwszej potrzeby.

- opiekun łowiska, który służy pomocą w każdej sytuacji

- drewniana wiata do dyspozycji podczas różnego rodzaju zawodów i eventów, jest to miejsce zadaszone mieszczące nawet kilkadziesiąt osób

- ławeczki i paleniska, dla lepszego komfortu podczas przebywania na łowisku 

W tak niewielkiej odległości od ścisłego centrum Poznania, a równocześnie tak blisko natury. Oferując relaks i obcowanie z naturą pragniemy zachęcić Państwa do aktywnego wypoczynku w mieście!ŁOWISKO

SZACHTY

 

Informacje ogólne:

Łowisko Szachty - 60-004 Poznań, ul. Głogowska 325

Rezerwacja stanowisk – 507503100

www. http://lowisko-szachty.pl/

 

Cennik - Usługi

 

L.p.

Bilet wstępu

Cena

 1.  

Wędkowanie gruntowo - spławikowe

20 zł/dzień – w okresie wiosenno - letnim od godz. 6.00 do 20.00 za każdą wędkę

 1.  

Wędkowanie karpiowe

60 zł/doba - 3 wędki

 1.  

Spinning z brzegu*

30 zł

 1.  

Spinning z łodzi**

50 zł

 1.  

Zezwolenie roczne***

800 zł

 1.  

Dzieci do lat 12

bez opłaty, po zgłoszeniu u opiekuna łowiska

7.

Osoba towarzysząca bez prawa wędkowania

10 zł/dzień

8.

Wynajęcie łowiska na zawody

do uzgodnienia

9.

Wypożyczenie maty

10 zł (+50 zł kaucja zwrotna)

 

* wyłącznie w godzinach pracy opiekuna łowiska i za jego zgodą
** od poniedziałku do czwartku, w godzinach pracy opiekuna łowiska i za jego zgodą

*** uprawnia do 15 dób weekendowych (z piątku na sobotę lub niedzielę, ewentualnie w dni poprzedzające święta i dni świąteczne) i nieograniczonej liczby zasiadek w dni powszednie.

Szachty są od lat znanym i ważnym miejscem na przyrodniczej mapie Wielkopolski. Ten piękny teren położony w południowo-zachodniej części Poznania, poza niezwykłymi widokami zachwyca również różnorodnością tutejszej fauny i flory.

Ten unikatowy ekosystem rozwinął się na terenie dawnych kopalni odkrywkowych, które dostarczały glinę do pobliskiej cegielni jeszcze w XX w. Stąd też inna nazwa Szacht – Glinianki.
Szachty to nie tylko same stawy, to także roślinność wokół tych zbiorników, to ścieżki, dróżki i przesmyki „przebijające się” przez gęstwiny drzew, krzewów i trzcin. Wszystko to stanowi ważną częścią lokalnego ekosystemu oraz jest ostoją dla ptactwa i innej drobnej zwierzyny.

W dniu 30 maja 2015 r na największym akwenie Szacht – piętnasto hektarowym Stawie Nowakowskiego powstało łowisko. Staw ten ma nieregularny kształt z maksymalną długością ponad 600m i osiąga szerokość prawie 350m. Jego głębokość jest zróżnicowana od 0,8m do 6,5 m. Woda ta nie należy do łatwych wędkarsko. Nieregularne pofałdowane dno, roślinność podwodna, liczne wysepki trzcinowe, stare pomosty, urozmaicona linia brzegowa i przybrzeżne konary są sprzymierzeńcem czających się tu okazów ryb. Warto mieć ze sobą ponton lub łódkę. Staw jest wyzwaniem dla najbardziej doświadczonych wędkarzy. Brzeg tego zbiornika to trawy, krzewy, drzewa liściaste oraz wysokie trzciny. Wielokrotne zarybienia zwłaszcza karpiem spowodowały że populacja tego gatunku jest spora. W 2014 i 2015 r do stawu wpuszczono ok. 5 ton karpi w przedziale od 6 do 19 kg. Na bieżąco dopuszczane są ryby powyżej 12 kg. Aktualny rekord łowiska to karp o wadze 25,6 kg. Staw ten jest bogaty również w inne gatunki ryb takie jak: amur, leszcz, okoń, lin, szczupak, sum, tołpyga, wzdręga, karaś i płoć.

Gospodarz Stawu Nowakowskiego chcąc uatrakcyjnić Państwu obcowanie z tym wyjątkowym miejscem zadbał o jego czystość, bezpieczeństwo oraz komfort wypoczynku:

 • straż łowiska mająca całodobową pieczę nad całym obiektem,

 • w pełni opłotowany teren by zapewnić jak największą ochronę i bezpieczeństwo dla wszystkich przebywających na obiekcie,

 • opiekun łowiska, który służy pomocą w każdej sytuacji

 • możliwość wypożyczenia łódki, maty karpiowej

 • 30 dużych stanowisk o minimalnej szerokości 4 metrów, profesjonalnie przygotowanych i przystosowanych do zasiadki w minimum 2 osoby. Przy każdym ze stanowisk jest miejsce i możliwość do postawienia namiotu.

 • przystań na łódki,

 • toalety

 • cztery parkingi które pomieścić mogą po kilkanaście aut
  bezproblemowy dojazd do każdego stanowiska autem w celu wyładowania sprzętu
  sklepik wędkarski na terenie łowiska, gdzie zakupić można cały niezbędny asortyment pierwszej potrzeby.

 • ławeczki, paleniska, drewniane wiaty

 

 

 

 

 

 

Fragment Regulaminu Łowiska:

§3 Wędkowanie

 

 1. Zabrania się nęcenia zanętami na bazie chleba oraz surowym ziarnem. Prosimy również o zachowanie umiaru w ilości stosowanej zanęty. Zabrania się wyrzucania pozostałych na koniec łowienia zanęt do zbiornika!

 2. Każdy wędkujący zobowiązany jest do posiadania maty z bokami uniemożliwiającymi wysunięcie się ryby poza jej obręb (typu kołyska lub wanienka) odpowiedniej wielkości podbieraka oraz płynu dezynfekującego rany ryb (np. po haczyku). Do lądowania ryb należy używać podbieraka.

 3. Karpie, szczupaki, sandacze o wadze równej lub wyższej od 3 kg mają być natychmiast po ewentualnym sfotografowaniu wypuszczona z powrotem do wody. Ponadto każda inna ryba (za wyjątkiem suma) o wadze równej lub wyższej od 2 kg ma być natychmiast, po ewentualnym sfotografowaniu, wypuszczona z powrotem do wody. Karaś pospolity (złoty) objęty jest całkowitą ochroną.

 4. W przypadku złowienia ryby z oznakami choroby lub która ucierpiała w trakcie połowu należy powiadomić Opiekuna Łowiska i przetrzymać ją w worku do czasu jego przybycia.

 5. W przypadku złowienia suma należy powiadomić Opiekuna Łowiska i przetrzymać go w worku do czasu jego przybycia.

 6. Dozwolone jest korzystanie ze środków pływających. Korzystanie ze środka pływającego odbywa się na własną odpowiedzialność użytkownika.

 7. Używanie środka pływającego od zmierzchu do świtu wymaga jednej latarki oświetlającej środek pływający i kamizelek ratunkowych lub asekuracyjnych z atestem dla każdej osoby znajdującej się na wodzie.

 8. Dozwolone jest korzystanie z łódek zdalnie sterowanych.

 9. Zakaz używania plecionki jako linki głównej.

 

          http://lowisko-szachty.pl


REKLAMA
Karp Expert
Pogoda
Fazy księżyca

Dąży ku nowiu
Oświetlenie: 35%
Do pełni: 18 dni
Do I kwadry: 11 dni
Do III kwadry: 25 dni
REKLAMA
Meus
Sklep Floo
REKLAMA
FOX
Losowy film
Losowa galeria