Aktualności

Wielkopolskie Dni Karpiowe 07-11.07.2021 - relacja

W dniach 7-11 lipca na Łowisku Expert-Karp Nekielka pod patronatem medialnym czasopisma wędkarskiego Karp Max, odbyła się już XVII edycja Wielkopolskich Dni Karpiowych. Przed oficjalnym rozpoczęciem zawodów wszystkie startujące ekipy otrzymały od organizatora nagrody-niespodzianki, a następnie zaproszono wszystkich na poczęstunek z grilla. Po posiłku odbyło się losowanie stanowisk, które jak zawsze było bardzo emocjonujące. Po losowaniu zespoły rozjechały się na miejsca i rozpoczęły przygotowania do wędkowania. O 14:00 padł sygnał rozpoczynający rywalizację. Podczas tych kilku dni spędzonych nad wodą karpie żerowały bardzo dobrze. Do ogólnej klasyfikacji liczyły się trzy największe karpie lub amury złowione przez każdy startujący zespół. Zaznaczyć należy, że podczas tej edycji wyholowano 7 karpi powyżej 20 kg i setkę średnich okazów. Zwyciężyła ekipa ze st. 6 w składzie Mateusz Talarkiewicz / Bartosz Cieślawski z wynikiem 63.38 kg, reprezentująca Team Expert-Karp. II miejsce zajęli Marcin Dynakowski / Marek Samborski st. 15 z wynikiem 58.84 kg. Na najniższym stopniu podium uplasowała się ekipa w składzie Miłosz i Kamil Koberstein st. 16 z wynikiem 54.37 kg. Zespół ten wyholował również największą rybę zawodów - karpia o wadze 23.37kg. IV miejsce przypadło zespołowi w składzie Agnieszka i Tomasz Jurgawka, a ich wynik to 50.33 kg. V miejsce zajęła ekipa w składzie Marcin Kałowski / Daniel Stramski ze st.9 z wynikiem 47.30 kg. Pozostałe zespoły mimo ogromnych starań nie były w stanie zagrozić liderom.

Zawody zakończyły się w niedzielę o godzinie 11:00. Następnie uczestnicy spotkali się w punkcie organizacyjnym na przygotowanym wcześniej poczęstunku. Podczas ceremonii zamknięcia XVII Wielkopolskich Dni Karpiowych nagrodzonych zostało pięć pierwszych zespołów w ogólnej klasyfikacji, łowca największej ryby oraz łowcy pierwszej i ostatniej ryby zawodów. Nagrodę pocieszenia otrzymał również najmłodszy uczestnik zawodów. Ekipy z podium otrzymały dodatkowo nagrody finansowe. Zapraszamy za rok na XVIII edycję WDK.

Wyniki WDK 2021: Kliknij tutaj!