Aktualności

Relacja Nekielka Cup 24-28.08.2022W dniach 24-28 sierpnia na łowisku Nekielka odbyła się II tura Grand Prix Nekielka 2022,  Nekielka Cup. W zawodach tych liczyło się pięć największych ryb (karp, amur) złowionych przez każdy startujący zespół. Podczas rejestracji każdy Team otrzymał  upominki od organizatorów oraz ciężarki kamienne od firmy SzyHa. Po przygotowaniu poczęstunku wszystkie ekipy zaproszono na śniadanie z grilla. Następnie odbyło się losowanie stanowisk. O godzinie 14.00 po zakończeniu ciężkiej, mozolnej pracy przy rozbijaniu obozowiska, sondowaniu i nęceniu miejsc, zestawy poleciały do wody. Mimo dość upalnej aury, karpie żerowały dość intensywnie. Rywalizacja trwała  do ostatnich minut. Zespoły, które podczas I tury miały spore zaliczki wagowe, nie  utrzymały przewagi a wręcz je potraciły co w konsekwencji dało niższe miejsce w końcowej klasyfikacji. Ostatnia noc tzw.” Noc cudów” zmieniła bardzo wiele w końcowej klasyfikacji zawodów. Po zakończeniu łowienia wszystkie startujące ekipy zaproszono na śniadanie z grilla a następnie rozpoczęła się ceremonia zakończenia zawodów. W klasyfikacji pierwsza i ostania ryba zawodów wygrali odpowiednio Norbert Kluczyński 19.69 kg i Maciej Ciećwierz 15.52 kg. W sektorze A wygrali Marcin Kałowski/Daniel Stramski st. 10 z czwartym wynikiem zawodów 71.05 kg. Sektor B sponsorowany przez firmę Karp Expert wygrał zespół ze stanowiska 18, Arkadiusz Pisarek/Marcin Liberadzki/Dariusz Szczudlarek z wynikiem 58.28 kg. Największą rybę zawodów złowił Jacek Nowak  wędkujący na stanowisku 7, a wyholowany karp ważył 22.41 kg. Na trzecim miejscu w klasyfikacji końcowej uplasował się zespół ze st. 4 w składzie Yury Stasiv/Grzegorz Gąsior/Łukasz Gąsior łowiąc karpie o łącznej wadze 74.25 kg, drugie miejsce zajął zespół w składzie Agnieszka Jurgawka/Tomasz Jurgawka/Boguś Augustyniak ze st. 14 z wagą 78.19kg. Na pierwszym stopniu podium stanęli Hubert Wajnert/Rafał Mak wędkujący na st. 21 z wynikiem 78.96 kg.
Łowcy pierwszej i ostatniej ryby zawodów otrzymali upominki karpiowe. Trzy pierwsze zespoły w klasyfikacji końcowej zostały uhonorowane nagrodami różnych firm karpiowych sponsorujących cykl Grand Prix oraz pucharami, medalami okolicznościowymi, voucherami i nagrodami finansowymi. Zwycięzcy dwóch sektorów otrzymali nagrody przygotowane przez firmy sponsorujące sektory oraz vouchery do wykorzystania na łowisku Nekielka. łowca największej ryby oprócz medalu, pucharu otrzymał nagrody karpiowe.
W klasyfikacji Grand Prix Nekielka 2022, która składała się z dwóch tur zawodów, Golden Carp i Nekielka Cup, zwyciężył zespół w składzie Jacek Nowak/Grzegorz Łuczak z wynikiem 157.72 kg
Zwycięzcy cyklu Grand Prix otrzymali piękne puchary, medale okolicznościowe jak również darmowy start w przyszłorocznym cyklu Grand Prix Nekielka 2023 oraz komplety sygnalizatorów XRC 4 firmy Videotronic jak również 100 kg kulek proteinowych firmy AK Baits.
Słowa ogromnego podziękowania kierujemy do wszystkich sponsorów współpracujących w tym roku przy organizacji Grand Prix Nekielka 2022, jak również dla wszystkich startujących Teamów. Zapraszamy na kolejna edycje w roku 2023.
Pogoda
Fazy księżyca
REKLAMA
Carppassion baner2
Losowy film
REKLAMA
profess
Meus
Dragon
Losowa galeria