Aktualności

Łowisko Karpiowe GOSŁAWICEŁowisko to należy do Gospodarstwa Rybackiego „Gosławice” , położone jest na obrzeżach Konina i
zlokalizowane jest na dzikim stawie o powierzchni 38 ha , głębokości od 0,7 do 3,5 metra.
Dominują karpie o wielkości od 5kg do 25 kg, amury od 8kg do 20 kg i sumy od 10kg do 25 kg. Występują tu także duże liny ,leszcze, okonie ,szczupaki, karasie i kilogramowe płocie.

 


Na mapce znajduje się dokładnie oznaczonych dwadzieścia stanowisk i co najważniejsze pokazana charakterystyka dna dzięki której można wybrać sobie wstępnie stanowisko w domu.
Każde ze stanowisk wyposażone jest w pomost (20m2), dla dwóch osób wyposażonych we wszystkie potrzebne klamoty do uprawiania karpiarstwa.
Po przyjeździe na łowisko należy zapoznać się z regulaminem , wypełnić stosowne dokumenty , opłacić , wybrać stanowisko i tak otrzymujemy licencję .

 


Dojazd samochodem na stanowisko jest możliwy , więc cały sprzęt trzeba dowieźć na miejsce i odprowadzić samochód na parking ,który znajduje się obok pomieszczeń gospodarczych i sanitarnych.
Koszt jednodniowej licencji to 100 zł , cena dość wygórowana jednak otrzymujemy od gospodarza bez dodatkowych opłat łódkę i dodatkowo mamy pewność ,że nikt nie zakłuci naszego spokoju i rankiem wędki będą znajdowały się na podach ( teren strzeżony)
Teraz tylko wystarczy rozbić obozowisko i można przystąpić do sondowania dna co na tym łowisku do łatwych nie należy.

 


Na dnie łowiska znajduje się dużo roślinności oraz jest ono urozmaicone pod względem głębokości. Dokładne sondowanie pozwala na znalezienie dość ciekawych miejscówek i zaznaczam na tym akwenie nie jest to łatwa sprawa.
Przy zbiorniku wybudowane zostało zaplecze socjalne z sanitariatem, oraz aneksem kuchennym, które oddane jest do użytku karpiarzom przyjeżdżającym na łowisko
w jednym budynku mieszczą się toalety, prysznice i kuchnia, wyjątkowo zadbane i ładnie urządzone( przez chwilę można pomyśleć ,że jest się w domu).
Biorąc pod uwagę to, że jest to nowe łowisko, a kierownictwo bardzo poważnie podchodzi do stworzenia dogodnych warunków dla karpiarzy, uważam, że niedługo Gosławice mogą stać się jednym z najlepszych komercyjnych łowisk karpiowych w Polsce.

 


Dodatkową atrakcją jest rezerwat przyrody znajdujący się na obrzeżach łowiska, gdzie możemy podziwiać wspaniałą wielkopolską naturę i cieszyć się ciszą w pełni oddając się karpiowaniu.


Maciej Drwal.

 

www.goslawice.pl

REKLAMA
AK Baits
Moonfin
Pogoda
Fazy księżyca
REKLAMA
Fishfood
wedkarstwo24
AK Baits
REKLAMA
ekspert-sklep
Vaclavik
Moonfin
pros
REKLAMA
SBC CARP PRODUCT
Bandit Carp 2020
Karpmax
SG Baits
Energy
jack
Carppassion baner2
Losowy film
REKLAMA
profess
Meus
Karp Expert
Dragon
Losowa galeria