Aktualności

Expert-Karp NekielkaW 2008r firma Expert - Karp otworzyła dla wędkarzy nowe łowisko karpiowe w miejscowości Nekielka woj. wielkopolskie. Akwen ten znajduje się w odległości około 30 km od Poznania i 20 km od Wrześni przy trasie Warszawa-Poznań. Jest to zbiornik pożwirowy o bardzo zróżnicowanym dnie oraz głębokości kształtującej się od 1 do 4m, bogaty w faunę i florę. Zbiornik ma 18 ha powierzchni i do połowy otoczony jest lasem. Wyznaczonych jest 50 stanowisk przeznaczonych do wędkowania z czego 25 jest typowo karpiowych. Na terenie łowiska wyznaczono 4 parkingi oraz na każdym z brzegów WC. Po akwenie można poruszać się środkami pływającymi można sondować dno, stawiać markery, wywozić zestawy, a przede wszystkim "giąć kije" na wielkich karpiach i nie tylko.

 


Akwen powstał w 2003r i systematycznie był zarybiany różnorodną rybą w szczególności karpiem, którego populacja w tym łowisku jest duża. W zbiorniku występują następujące gatunki ryb: płoć, wzdręga, leszcz, karaś, okoń, lin, szczupak, sandacz, węgorz, sum, tołpyga, amur i oczywiście karp. Łowisko jest czynne całodobowo od 1 marca do 31 grudnia, jednak w chwili pojawienia się lodu na tafli akwenu, zostaje on zamknięty dla wędkarzy na okres zimy. Nad całością, pieczę sprawuje Straż Łowiska. Wędkarze po wykupieniu licencji na wędkowanie / koszt 40 zł za 1 dobę, 400 zł za cały sezon na dwie wędki lub 500zł za trzy / mogą tu przeżyć wspaniałe, niezapomniane chwile spędzone w ciszy i spokoju oraz zmierzyć się z ogromnymi karpiami bądź też innymi gatunkami ryb. W 2008 roku na łowisku został nakręcony film, "Na karpie cz. 4 z Przemkiem Mroczkiem" w którym to absolutnie profesjonalnie pokazano urok tego łowiska oraz jego przepiękny krajobraz. W zbiorniku pływają ogromne cyprinusy, również amury, sumy i tołpygi o zbliżonej wadze. Często w letnie, bezwietrzne dni widać jak w zatoczkach lub przy wyspach wygrzewają się ogromne cielska tych ryb, a po chwili rozstępującą się wodę pod wpływem ich popisowych kursów po całości zbiornika. Należy zaznaczyć, że przez dwa lata łowisko to było pokryte dość dużą ilością podwodnych roślin co było priorytetem dużych cyprinusów, które doskonale znając "swój dom", wielokrotnie spinały się po walce w gąszczu podwodnych ziel.

W związku z tym podjęto prace, które miały na celu doprowadzić do ograniczenia podwodnej roślinności. W chwili obecnej znaczna część akwenu została pozbawiona nadmiernej ilości zielska. Karpie najczęściej poławiane są na kulki proteinowe o różnym zapachu, smaku i wielkościach, począwszy od truskawki, wanilii, ananasa a skończywszy na typowych "śmierdzielach" typu krab, kałamarnica, sfermentowana krewetka itp. Zaznaczyć należy iż karpiarze również uzyskują dobre wyniki łowiąc na kukurydzę parzoną w różnego rodzaju aromatach i specyfikach. Do połowu używają najróżniejszego sprzętu karpiowego wyposażonego w proste jak i bardzo skomplikowane zestawy końcowe. Dno łowiska jest bardzo mocno pofałdowane z uwagi na jego charakter pożwirowy. W każdym z wyznaczonych stanowisk karpiowych można spodziewać się różnych głębokości wody, miejsc twardych, lekko mulistych i tych pokrytych zielskiem jak również wielkich połaci czystego dna. Karpie penetrują praktycznie każdy zakątek akwenu dlatego też nie ma miejsc zdecydowanie lepszych czy gorszych. Na każdym stanowisku czy to w rejonie wysp, trzcinowisk czy też na otwartej wodzie można spodziewać się brań "miśków" jak również młodszej braci karpiowej. Zróżnicowana charakterystyka dna dodaje tej wodzie smaczku i naturalnej chęci bytowania sam na sam z otaczającą nas przyrodą. Rekord łowiska to karp o wadze 22 kg., jednak nie jest on największym karpiem żyjącym w tym akwenie, oprócz niego pływa tam jeszcze kilkanaście karpi powyżej 20kg.,oraz setki mniejszych karpi. Od roku 2008 na łowisku organizowane są zawody karpiowe z cyklu GOLDEN CARP. Wszystkie szczegóły dotyczące łowiska, regulaminu, zawodów znaleźć można na stronie internetowej www.expert-karp.pl.Wszystkich pasjonatów karpiarstwa i nie tylko serdecznie zapraszamy, życząc jednocześnie tzw. "połamania kiji".
 


Życzymy wielu sukcesów i rekordowych okazów !!!

 

www.expert-karp.pl

Pogoda
Fazy księżyca
REKLAMA
Carppassion baner2
Losowy film
REKLAMA
profess
Meus
Dragon
Losowa galeria