Aktualności

Nekielka Cup 18-22.08.2021 - relacjaW dniach 18-22 sierpnia na łowisku Nekielka odbyła się II tura Grand Prix Nekielka 2021,  Nekielka Cup. W zawodach tych liczyło się pięć największych ryb (karp, amur) złowionych przez każdy startujący zespół. Podczas rejestracji każdy Team otrzymał  upominki od organizatorów oraz ciężarki kamienne od firmy Szyha. Po przygotowaniu poczęstunku  wszystkie ekipy zaproszono na śniadanie z grilla. Następnie po przywitaniu startujących oraz kilku słowach organizacyjnych, przystąpiono do losowania stanowisk. O godzinie 14.00 po zakończeniu ciężkiej, mozolnej pracy przy rozbijaniu obozowiska, sondowaniu i nęceniu miejsc, zestawy poleciały do wody. W zawodach uczestniczyły 22 Teamy z Polski i zagranicy. Jak to często bywa na zawodach i tym razem karty rozdawała zmienna aura. Brak stabilizacji ciśnienia, częste zmiany pogodowe, wiatry, deszcze i burze nie wpłynęły pozytywnie na ilość wyholowanych ryb. Ryby żerowały bardzo chimerycznie, a co za tym idzie, bardzo delikatnie. Klasycznych, karpiowych odjazdów było niewiele. Zdecydowanie więcej tzw. skubanek co przyczyniło się do dużej ilości zepsutych brań. W szczególności te zawody, pokazały jak rywalizacja w zawodach karpiowych, może być interesująca i emocjonująca do ostatnich minut. Zespoły, które podczas I tury miały spore zaliczki wagowe, nie  utrzymały przewagi, a wręcz je potraciły, co w konsekwencji dało niższe miejsce w końcowej klasyfikacji. Po zakończeniu łowienia wszystkie startujące ekipy zaproszono na śniadanie z grilla, a następnie rozpoczęła się ceremonia zakończenia zawodów. W klasyfikacji pierwsza i ostania ryba zawodów wygrali Maciej Krawczyk 17.38 kg i Tomek Kuligowski 14.04 kg. W sektorze A sponsorowanym przez firmę Profess, wygrali Adam Kostorz i Tomek Kuligowski st. 11 z czwartym wynikiem zawodów 40.53 kg. Team ten zrzekł się swoich nagród na rzecz dziewięcioletniego Antka, który wylosował przynależność zespołu do sektora. Obaj Panowie otrzymali gromkie brawa. Młody adept sztuki karpiowej od organizatorów otrzymał również okolicznościową czapeczkę zawodów Nekielka Cup.  Sektor B sponsorowany przez firmę Karp Expert wygrał zespół ze stanowiska 17, Maciej i Darek Klupińscy z wynikiem 28.16 kg. Największą rybę zawodów na pięć godzin przed końcem zawodów złowił Łukasz Dworniczak wędkujący na stanowisku 2, a wyholowany karp ważył 20.77 kg. Na trzecim miejscu w klasyfikacji końcowej uplasował się zespół ze st. 8 w składzie Maciej Krawczyk / Łukasz Jankowski łowiąc karpie o łącznej wadze 45.21 kg., drugie miejsce zajął zespół w składzie Karol Majewski / Bartosz Szczygieł ze st. 14 z wagą 51.00 kg. Na pierwszym stopniu podium stanęli Sławomir i Piotr Szyburscy wędkujący na st. 16 z wynikiem 54.35 kg.
Łowcy pierwszej i ostatniej ryby zawodów otrzymali upominki karpiowe. Najmłodszy uczestnik zawodów otrzymał upominki od sponsora medialnego Karp Max. Trzy pierwsze zespoły w klasyfikacji końcowej zostały uhonorowane nagrodami różnych firm karpiowych sponsorujących cykl Grand Prix oraz pucharami, medalami okolicznościowymi, voucherami i nagrodami finansowymi. Zwycięzcy dwóch sektorów otrzymali nagrody przygotowane przez firmy sponsorujące sektory, vouchery do wykorzystania na łowisku Nekielka, a łowca największej ryby oprócz medalu, pucharu otrzymał 20 kg kulek firmy AK Baits.
W klasyfikacji Grand Prix Nekielka 2021, która składała się z dwóch tur zawodów, Golden Carp i Nekielka Cup, zwyciężył zespół w składzie Sławomir i Piotr Szyburscy z wynikiem 72.28 kg, II miejsce zajął Team Sławomir Kopeć/Piotr Maciak z asystentem Pawłem Maciakiem - 59.11 kg. Trzecie miejsce przypadło w udziale zespołowi Marcin Mąderek/Borys Bolewicz z wynikiem 51.09 kg.
Zwycięzcy cyklu Grand Prix otrzymali piękne puchary, medale okolicznościowe jak również darmowy start w przyszłorocznym cyklu Grand Prix Nekielka 2022 oraz komplety sygnalizatorów XRC 4 firmy Videotronic jak również 100 kg kulek proteinowych firmy AK Baits.
Słowa ogromnego podziękowania kierujemy do wszystkich sponsorów współpracujących w tym roku przy organizacji Grand Prix Nekielka 2021, jak również dla wszystkich startujących Teamów.
Na samym końcu relacji chciałbym napisać jeszcze kilka słów o niecodziennym zdarzeniu, które miało miejsce podczas tej edycji zawodów. Mianowicie, sędzia zawodów Heniu, wracając samochodem z domu na łowisko, w lasku w Nekielce, miał bliskie spotkanie ze stadem jeleni. Kilka zdążyło przebiec przed samochodem ale jeden z nich „Skoczek” postanowił oddać skok życia nad pojazdem. Niestety… jak to się zakończyło, całe szczęście Heniu w całości bez obrażeń, ale szyba boczna i przednia wybite oraz uszkodzony dach…Mimo tego nasz Heniu dojechał na łowisku i dokończył ważenia kilku ostatnich ryb. Podczas ceremonii zakończenia zawodów w imieniu zawodników, przemówił Karol Majewski, który pocieszył słownie sędziego w związku z opisywanym zdarzeniem. Najważniejsze jednak miało przyjść za chwilę… Karol w imieniu zgromadzonych zawodników ogłosił, że przekazuje zebraną, symboliczną kwotę od uczestników zawodów na naprawę auta Henia-sędziego.. Inicjatywa ta spotkała się z ogromnym aplauzem. Heniu był tak wzruszony, ze dopiero po dłuższej chwili serdecznie podziękował za okazałą pomoc… Reasumując, na Nekielce od lat ludzie podawali, podają i podawać sobie będą dłonie, nieszczęścia zbliżają, nigdy nie wiesz czy kiedyś ty nie będziesz potrzebował pomocy. Zdarzenie to uświadamia nam, że są jeszcze na tym świecie dobrzy ludzie – karpiarze, którym krzywda innych nie jest obca i nie pozostawiają tego w milczeniu.…. Jesteście Wielcy Pany….
Wyniki Grand Prix Nekielka 2021:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1TqXMlgNu7vr6ez7z1rOM22Yp-iA9n2RJ8u0R4bGpdpc/edit?usp=sharing
REKLAMA
AK Baits
Moonfin
Pogoda
Fazy księżyca
REKLAMA
Fishfood
wedkarstwo24
AK Baits
REKLAMA
ekspert-sklep
Vaclavik
Moonfin
pros
REKLAMA
SBC CARP PRODUCT
Bandit Carp 2020
Karpmax
SG Baits
Energy
jack
Carppassion baner2
Losowy film
REKLAMA
profess
Meus
Karp Expert
Dragon
Losowa galeria