Aktualności

Wielkopolskie Dni Karpiowe 2020 - relacjaW dniach 1-5 lipca na łowisku Nekielka odbyły się Wielkopolskie Dni Karpiowe. W zawodach tych liczyły się trzy największe ryby (karp, amur) złowione przez każdy startujący zespół. Po otrzymaniu upominków od organizatorów, poczęstunku z grilla oraz losowaniu stanowisk, wszyscy rozjechali się na miejsca. Ekipy ruszyły do ciężkiej pracy przy rozbijaniu obozowiska, sondowaniu i nęceniu miejsc. O godzinie 14.00 sędzia główny zawodów dał znak do rozpoczęcia rywalizacji. W zawodach uczestniczyło 19 Teamów z całej Polski. Walka jak zawsze trwała do ostatnich chwil. Wygrał zespół Carponline w składzie Karol Majewski, Piotr Janusz i Krzysztof Kozber, którzy to oprócz kilkunastu złowionych ryb, wyholowali trzy karpie powyżej 20kg. Wynik, który uzyskali to 66.56kg. Na drugim miejscu uplasowali się Mariusz Poll / Karol Łagoda 61.65 kg. Na trzecim stopniu podium stanął Team ekspert-sklep.pl w składzie Andrzej Chlasta / Marcin Kałowski z wynikiem 53.89 kg. Szczegóły w tabeli klasyfikacji ogólnej. Tym razem podczas trwania zawodów ryby żerowały przeciętnie. Karpiarze mieli co robić w szczególności podczas ulewy i burz przechodzących co pewien czas nad Nekielka.

Do ogólnej klasyfikacji liczyły się trzy najcięższe ryby każdego zespołu. Startujące ekipy walczyły i tryskały humorem do samego końca imprezy. Podczas tej edycji złowiono 8 ryb o wadze ponad 20 kg.,

Podczas ceremonii zakończenia zawodów, pięć pierwszych zespołów oaz łowca największej ryby zostało nagrodzonych nagrodami karpiowymi, pucharami i medalami okolicznościowymi . Dodatkowo trzy pierwsze ekipy otrzymały nagrody finansowe.

Zwycięscy Wielkopolskich Dni Karpiowych otrzymali również główna nagrodę zawodów czyli darmowy start w Mistrzostwach Polski w Wędkarstwie Karpiowym – Polish Carp Masters 2020.

Zapraszamy na następną edycję WDK w przyszłym roku!

Zdjęcia z zawodów można obejrzeć w galerii na portalu:

https://portal.expert-karp.pl/galeria/76-wielkopolskie-dni-karpiowe-2020.html

Wyniki WDK 2020 w linku poniżej:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1hO5Wt6auDnv0ZZ_Z7NDEEu9kTa0bck5NplRIrUPFvaM/edit?fbclid=IwAR2UvbnSY57_GIq4Xs6I36ItQLMP-4V4an8l3HnPik3WDWOYusL-FIK88ZM#gid=533808731

Pogoda
Fazy księżyca
REKLAMA
Carppassion baner2
Losowy film
REKLAMA
profess
Meus
Dragon
Losowa galeria